18.01.24

Sünni registreerimine ja nime valik

Eestis registreeritakse lapse sünd juhul, kui laps on sündinud Eestis, lapse vanem elab Eestis või lapse vanemal on Eesti kodakondsus.

Perekonnatoimingud

Lapse sündi ei registreerita Eestis, kui sünd on välisriigis juba registreeritud. Välisriigis registreeritud sünni andmete kandmiseks rahvastikuregistrisse tuleb esitada eesti, vene või inglise keelde tõlgitud ja legaliseeritud või apostilliga kinnitatud dokumendid maakonnakeskuse kohalikule omavalitsusele, Tallinna perekonnaseisuametile või Eesti konsulaarasutusele välisriigis.

Rohkem infot loe siit

 


Infot saab küsida:
Noarootsi osavallas, telefon 472 4350
Nõva osavallas, telefon 472 4670
Kullamaa osavallas, telefon 472 4760
Martna osavallas, telefon 472 5041
Taebla osavallas, telefon 472 0300
Oru osavallas, telefon 472 4350
Palivere osavallas, telefon 472 300
Risti osavallas, telefon 5171750
Vaata siit täpsemat asukohta.

 

Riiklik taotlustevaba perehüvitise teenus

Kui laps on rahvastikuregistris registreeritud, jõuab see info järgmisel päeval automaatselt sotsiaalkindlustusametini, kes teeb seejärel juba ise vanematele perehüvitiste pakkumuse.  See tähendab, et inimesel ei ole enam vaja perehüvitiste saamiseks taotlust esitada ega sotsiaakindlustusameti klienditeenindusse kohale tulla. Piisab, kui kodus või nutitelefonis on olemas internet. Pakkumuse kohta saadetakse vanematele e-posti teel teavitus.

Sotsiaalkindlustusamet soovitab, et vanemad vaataksid sotsiaalkindlustusameti iseteenindusee aadressilt siit üle, kas ametil on nende korrektsed ja kasutusel olevad e-posti aadressid olemas.
Iseteenindusse saab siseneda nii ID-kaardi, mobiil-ID kui Smart-ID-ga.