Sügis toob postiteenustes muudatusi

Postiteenuste tarbimisevajadused on muutunud, üha rohkem soovitakse saata-saada pakke pakiautomaatide kaudu ja väheneb nõudlus teenuste järele postiasutustes kohapeal. Seetõttu arutasid valla ja Ominva esindajad suve alguses, kuidas ajakohastada postiteenust ning laiendada pakisaatmise võimalusi Lääne-Nigula vallas.

Nõva ja Noarootsi saavad uued pakiautomaadid!

Kuna ootus uute pakiautomaatide järgi on suur, siis otsustati koostöös valla esindajatega paigaldada uued pakiautomaadid Nõvale ja Noarootsi. Noarootsis on hetkeseisuga pakiautomaat juba paigaldatud ning ka kasutuses. Ettevalmistused paigaldamiseks on tehtud ka Nõval. Lisaks on pakiautomaadid ka Ristil ja Taeblas. Valla esindajad on teada andnud juba järge ootavate asulate nimed, kuhu veel pakiautomaate soovitakse.

Postiteenuseid pakub nüüd personaalne kirjakandja

Pürksi postkontor ja Taebla, Risti, Nõva ja Rõude postipunktid lõpetavad töö 1. septembrist. See ei tähenda, et postiteenust neis piirkondades enam ei osutata, vaid teenus tuuakse nüüd hoopis koju või tööle kohale personaalse kirjakandja abil ja pakke saab saata-saada ka pakiautomaatides. Tavapärast tööd jätkavad Linnamäe, Kullamaa ja Martna postipunktid.

Kutsu personaalne kirjakandja endale koju!            

Postiasutus ei ole lähedal, aga soovid saata või saada pakki? Vajad postmarki, ümbrikku või pakendit? Tasuda arveid või saata kirja? Kutsu selleks personaalne kirjakandja koju või tööle! See on tasuta kui elad postiasutustest kaugemal kui 5 km, lähemalt tulek maksab 5 eurot. Kehtivad täpselt samad hinnad kui postiasutuses ja maksad ainult ostetavate postiteenuste eest.

Personaalse kirjakandja tellimine on imelihtne! Tellimiseks helista telefonil 661 6616 või kirjuta www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine. Märgi, mis teenust soovid ja aadress. Omniva klienditeenindaja võtab Sinuga ühendust ja lepib kokku teenindamise aja. Tellimus täidetakse üldjuhul järgmisel tööpäeval, aga mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul ajavahemikus kell 8-17.

Traditsiooniline kirjade saatmine väheneb

Valla 31-st kirjakastist saadetakse 21-s alla 5 kirja kuus ja mõnes neist pole olnud viimased kuud ühtegi kirja. Vähese kasutatavuse tõttu on plaanis septembris-oktoobris lõpetada Leediküla, Höbringi, Üdruma, Uugla, Linnamäel Oru hooldekodu, Aulepa, Hara, Seljaküla, Silla, Mõisaküla, Rannaküla ja Piirsalu kirjakastide tegevus. Kui lähedale ei jää postiasutust, siis ka siin on abiks personaalne kirjakandja, kelle abil saab kirjad teele saata kodust või töölt.

Postmarkide ja ümbrike edasimüüjate arv suureneb

Aktiivselt räägime läbi kohalike ettevõtete, näiteks kaupluste ja raamatukogudega postmarkide, postkaartide ja ümbrike edasimüümiseks. Soov on suurendada toodete valikut ja kättesaadavust kõigis osavaldades. Omavalitsuse esindajatelt oleme saanud selleks vajalikku ja olulist infot ning loodame peagi teavitada uutest edasimüüjatest, keda saab vaadata ka Omniva kodulehelt https://www.omniva.ee/abi/kaart. Postmarke, ümbrikke, postkaarte jt tooteid saab osta lisaks veel Omniva e-poest.