8.03.20

Tule meile, päriselt!   

Meie kaunis ja mitmekesine loodus pakub vaateid Osmussaarest, Noarootsi ja Nõva männimetsadest ning liivarandadest kuni Lääne-Eesti "munamäeni" Palivere Pikajalamäel, romantilise Marimetsa rabani ning Kasari luhtadeni. Rannarootsi pärand Noarootsis, ajalooliselt tugev kultuurielu Kullamaal, kaunid maakirikud Lääne-Nigulas, Martnas, Noarootsis, Kullamaal, Nõval ja Piirsalus, Saueaugu Teatritalu, Silma Õpikoda- kõik see on Lääne-Nigula vald.

Üle Eesti tuntud ettevõtetest asuvad meil Rannarootsi Lihatööstus, Linnamäe Lihatööstus, Roosta Puhkeküla, Mullo Transport, AS Pal-Klaas, AS Cipax, AS Tradex, Dirhami Kalakohvik, Tammejuure Mahetalu ja paljud teised.

Meie valda läbib 25 km ulatuses endist raudteetammi mööda kulgev Turba-Haapsalu tervisetee, mida mööda on soovi korral võimalik sõita rattaga Turbasse rongi peale või Haapsallu merd ja kultuuri nautima. Valda läbivad eurovelo rattateed ja rannikuala matkatee, Nõvalt aga algavad mitmed Eestist läbivad matkarajad.

Paliveres asuvad Lääne-Eesti parimad suusarajad.

Lääne-Nigula vallas:

  1. Mõõdeti Eesti 2014. aasta kuumarekord 33.5 kraadi
  2. Kasvab Eesti kõige jämedam haavapuu
  3. Kõrgub Läänemaa „munamägi" Palivere Pikajalamägi ning asub maaliline Marimetsa raba
  4. On rannarootsi kultuuri häll
  5. Asub omanäoline Osmussaar

Kõik on lähedal...

Linlikuma eluviisi soovijad leiavad endale sobiva kodu Taebla, Palivere või Risti alevikus ja Linnamäe külas. Meie 115 küla pakuvad rohkelt võimalusi oma kodu rajamiseks nendele, kes soovivad rahu, vaikust ning väikest või suuremat aiamaad maal.

Igast meie valla maismaapunktist jõuab mõnekümne minutiga lähima raamatukoguni, lasteaiani, koolini või valla ametiasutuseni. Meil on aktiivne kultuurielu ja tegusad kodanikuühendused.

Ühtviisi ligidal on nii Tallinn kui maakonnakeskus Haapsalu.

Kui tekib küsimusi, võta palun julgesti ühendust vv@laanenigula.ee!

 

VALLAVÕIM

Taeblas asuvasse vallamajja võid alati helistada telefonil, 472 0300 või saates e-kirja aadressil vv@laanenigula.ee

Palju vajalikku infot saab kodulehelt www.laanenigula.ee või Facebookis

Lääne-Nigula valla juhid on volikogu esimees Neeme Suur ja vallavanem Mikk Lõhmus, telefon 5119343, mikk.lohmus@laanenigula.ee

Selleks, et vallamaja kellegi jaoks kaugeks ei jääks on meil moodustatud neli osavallavalitsust- Noarootsi, Nõva, Martna ja Kullamaa- ning kaks teeninduskeskust- Linnamäe ja Risti.

Ametnike kontaktid leiad koduleheküljelt