« Tagasi

PRESSITEADE: Tänasest saab esitada taotlusi kohaliku omaalgatuse toetuseks

Alates tänasest (31.08.2018) saab esitada taotlusi kohaliku omaalgatuse programmi (KOPi) sügisvooru.

Programmi eesmärk on tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimine ja püsimine. Toetuse taotlejaks võivad olla kõik programmi nõuetele vastavad ja avalikes huvides tegutsevad mittetulundusühingud ja sihtasutused, mille asutajaks ega liikmeks ei ole kohaliku omavalitsuse üksus ega riik. Tähtis on, et toetuse taotleja peab tegutsema küla, aleviku, alevi, valla, linna või asumi kogukonna huvides. Maakondlikke ühendusi toetatakse juhul, kui ühendus on maakonnas tegutsevaid ühendusi liitev programmi eesmärki täitev katusorganisatsioon.

Taotlused tuleb hiljemalt 1. oktoobriks kella 16.30ks saata digitaalselt allkirjastatult aadressile kop@laanemaa.ee. Taotlusvormid ja rohkem infot leiab www.lak.ee/kop.

7. septembril kell 13–16 toimub kohaliku omaalgatuse programmi infopäev Haapsalu Linnavalitsuse saalis (Posti 34). Infopäevale tasub kohale tulla, sest seal õpetatakse praktiliste näidete ja ülesannete kaasabil koostama head KOPi projekti. Infopäev on tasuta, vajalik on aga eelnev registreerimine. Infopäevale saab registreerida 6. septembrini aadressil tinyurl.com/ybmh39hs.