Maal elamise päev

23. september 2023

Tule ja vaata, kuidas elatakse maal - päriselt!

Juubelihõnguline, järjekorras viies üle-eestilise külastussündmuse "Maal elamise päeva" eesmärk on tutvustada maapiirkonna eluolu, sealhulgas oma talusid, ettevõtteid ja kogukonna tegevusi nii kohalikele elanikele kui kaugemalt tulnud uudistajatele.

Sel aastal astub koos oma ettevõtlike kogukondadega esile 18 erinevat valda üle Eesti ja esindatud on ka Lääne-Nigula. Maal elavad ja toimetavad ettevõtlikud ning sõbralikud inimesed, järgides looduse ja aastaaegade rütmi - kevadel õite lummuses, suvel päikese ja soojuse saatel, sügisel pori ja vihma trotsides ning talvel külmade ilmade ja härmalõngadega kaunistatud looduses. Igas aastaajas peituvad oma erilised võlud ja väljakutsed!

Tule Maal elamise päeval koos pere ja sõpradega ning avasta kaunis Lääne-Nigula vald!

 

Maal elatakse, päriselt!

Lääne-Nigula valla mitmekesine loodus pakub elamusi Osmussaarelt, Noarootsi ja Nõva liivarandadest, Palivere männimetsadest, romantilisest Marimetsa rabast ja Kasari jõeluhast. Meil on kaunid sood ja liivarannad, rikkalik loodus- ja kultuuripärand ning külades palju avastamist väärt paiku. Aga meil on ka head võimalused eemalduda kärarikkast linnamelust, teha kaugtööd kodukontorist, viia lapsed kodulähedasse lasteaeda ja kooli ning vabaks ajaks leida erinevaid huvitegevuse võimalusi. Kõige olulisem on aga see, et meil elavad oma kodukohta armastavad  toredad ja tegusad inimesed!

Eluaseme kaaslaen Maaelu Edendamise Sihtasutus

Kõik avatud külastuskohad on leitavad Maal elamise päeva külastuskaardilt.

Maal elamise päev Oru kandi külades

Maal elamise päev Kullamaa

Maal elamise päev Noarootsis

Maal elamise päev Rõudes