Maal elamise päev

24. september 2022

Tule ja vaata, kuidas elatakse maal - päriselt!

 

Neljandat aastat toimub üle eestiline külastussündmus

Maal elamise päev, mille eesmärk on tutvustada eluolu maal - oma talu, ettevõtet, kogukonna tegevusi nii oma inimestele kui kaugemalt tulnud uudistajatele.

Sellel aastal täidavad üle Eesti maal elamise päeva sisuga 21 valda koos oma ettevõtlike kogukondadega.

Maal elavad ja toimetavad ettevõtlikud ja toredad inimesed,  ikka oma rütmis nii kaunil kevadel, soojal ja päikselisel suvel, porisel ja vihmasel sügisel kui härmalõngadega ehitud kargel talveajal. Igal aastaajal oma valud ja võlud!

Maal Elamise päeval võta pere, sõbrad ühes ja veendu, et maal elatakse päriselt!

 

Tule tutvu Maal Elamise päeva raames Lääne-Nigula vallaga!

Uugla külas, Mõisatallis  avab külastajatele uksed LUMI kosmeetikat tootev ettevõte Perfect Cosmetics OÜ.

Linnamäel toimub sügislaat ja uue hooaja avab tuleetenduse ja kontserdiga Oru kultuurisaal.

Koela külas ootab külastajaid Koela talumuuseum. Muuseumi töötoas saab ise proovida tööriistu, millega meie esivanemad villa ja lina töötlesid.

Ristil toimub juba traditsiooniks saanud turupäev. Tule ostma- müüma- vahetama ja tutvuma Risti kandi inimeste tegemistega.

Rõudes ootab külastajaid Rõude muuseum ja meelepärast tegevust leiavad sealt nii kohalikud kui kaugemalt saabujad.

Liivi kogukonnamajas saab tutvust teha Kullamaa kandi seltsidega, kuulata kontserti, osaleda töötubades ning selgub Kullamaa kihelkonna parim õunakook! Õues ootavad teid põnevusega Juurimaa ponid ning  Pepa ja Pontus. Päeva lõpetab ehtne maasimman koos Vislade pereansambliga.

Koluvere külas, Oja talus ootab külalisi  Küllike Nõu käsitööpood/ kodukohvik- kübarad, vaibad, ehted, seebid, maalid, skulptuurid- mitmekülgsete annetega kunstniku käsitöö.

 

Üle eestilisel Maal elamise päeval toimuvaga saab tutvuda www.maalelamisepäev.ee.

 

Maal elatakse, päriselt!

Lääne-Nigula valla mitmekesine loodus pakub elamusi Osmussaarelt, Noarootsi ja Nõva liivarandadest, Palivere männimetsadest, romantilisest Marimetsa rabast ja Kasari jõeluhast. Meil on kaunid sood ja liivarannad, rikkalik loodus- ja kultuuripärand ning külades palju avastamist väärt paiku. Aga meil on ka head võimalused eemalduda kärarikkast linnamelust, teha kaugtööd kodukontorist, viia lapsed kodulähedasse lasteaeda ja kooli ning vabaks ajaks leida erinevaid huvitegevuse võimalusi. Kõige olulisem on aga see, et meil elavad oma kodukohta armastavad  toredad ja tegusad inimesed!