Maal elamise päev

 

25. september  kell 11-16

Rõudes, Liivil, Kullamaal ja Linnamäel

 

Kolmandat aastat toimub üle eestiline külastussündmus, Maal elamise päev!

Lääne-Nigula valla mitmekesine loodus pakub elamusi Osmussaarelt, Noarootsi ja Nõva liivarandadest, Palivere männimetsadest, romantilisest Marimetsa rabast ja Kasari jõeluhast. Meil on kaunid sood ja liivarannad, rikkalik loodus- ja kultuuripärand ning külades palju avastamist väärt paiku. Aga meil on ka head võimalused eemalduda kärarikkast linnamelust, teha kaugtööd kodukontorist, viia lapsed kodulähedasse lasteaeda ja kooli ning vabaks ajaks leida erinevaid huvitegevuse võimalusi. Kõige olulisem on aga see, et meil elavad oma kodukohta armastavad  toredad ja tegusad inimesed!

Maal elamise päeval saab kogeda kuidas maal päriselt elatakse, kui soe suvi on seljataha jäänud ja pikk talv ees ootamas.

 

Kuidas elavad meie külad ja inimesed saame sel aastal vaatama minna Rõudesse, Liivile, Kullamaale ja Linnamäele!

 

Rõude külamajas ootavad külalisi Martna osavalla esindus, Rõude muuseum, Martna noortekeskus, Martna kool ja lasteaed - igaühel varuks põnevad tegevused.

 

Liivil on maal elamise päeval mitmeid toredaid ettevõtmisi. Liivi endises koolimajas saab teadmisi kuidas vanu aknaid korda teha, kuidas kittida ja klaasida, lastele toimub liiklustund!

Saalis linastub film „Hingele", mille keskses rollis on kohalik väike külatüdruk!

Avatud on raamatukogu ja ajalootuba ning väike Kooli kirbukas!

Liivi kohvikus müügil  juuretisega küpsetised  ja maitsta saab päris aganaleiba!

 

Kullamaa kandist on leida palju kaunist kunstilist käsitööd! Avatud on Kulla vaibatuba, Kullamaa käsitöömaja ja Koluvere külas asuv käsitöötalu!

Külalised on oodatud kell 14 Kullamaa seenefarmi ja kell 15 Kullamaa pruulikotta!

 

Linnamäel toimub külaga tutvumiseks seiklusorienteerumine, võimalik on õppida tarkusi oma koera taltsutamiseks ja samal päeval avatakse Linnamäe kultuurisaal. Pihlaka talu pakub aiasaadusi, mitmesugust käsitöö- ja toidukaupa.   

 

 

 

 

Kõik avatud külastuskohad on leitavad Maal elamise päeva külastuskaardilt.