« Tagasi

Omavalitsused harjutavad Päästeametiga lauaõppusel valmisolekut elektrikatkestuseks

Täna, 17. jaanuaril osales Lääne-Nigula valla kriisistaap koos koostööpartneritega Päästeameti poolt kohalikele omavalitsustele korraldatud lauaõppusel „KOV-79 SÄRTSU".
 
Nii suur õppus, kuhu olid kaasatud kõik omavalitsused, viidi läbi esmakordselt. Õppusel harjutati valmisolekut tegutsemiseks üle Eesti toimuvate elektrikatkestuse korral.
 
Päästeameti virtuaalsel kriisiõppe platvormil läbi viidava õppuse peamine eesmärk oli paremini valmis olla võimalikuks desünkroniseerimisest tingitud elektrikatkestuseks. 
 
Hästi korraldatud õppus andis osalejatele võimaluse saada ülevaade asutuse ja enda rollist ning vastutusest kriisi korral. Viia kurssi, kuidas läbi praktiliste ülesannete kriisi lahendada, tuvastada valdkondi, mis vajavad parendamist ning kuhu ja kui palju on meil täiendavalt ressursse vaja.
 
Peale õppust teeb Päästeamet kokkuvõtte, mille põhjal saame teha analüüsi ja leida arendusvajadused kriisiga paremini toime tulemiseks.
 
Liigume koos kriisikindluse suunas!
 
Pildil: Lääne-Nigula kriisistaabi liikmed ja koostööpartnerid Päästeametist, Politsei ja piirivalveametist, NEVEL Eesti OÜ-st, Lääne-Nigula varahaldusest