« Tagasi

Sügis toob Lääne-Nigula vallas posti- ja pakiteenustes muudatusi

Sügis toob Lääne-Nigula vallas posti- ja pakiteenustes muudatusi

 

Inimeste postiteenuste tarbimisharjumused on viimaste aastate jooksul oluliselt muutunud ning e-kaubanduse osakaalu suurenemisega on väga oluliseks saanud kodulähedased pakiautomaadid. Sellest lähtusime ka Omniva esindajatega vallas pakutavate postiteenuste üle arutamisel. Meil on hea meel, et Omniva järgmised pakiautomaadid tulevad Nõvale ja Noarootsi, kust muidu pidi paki järgi sõitma Haapsalusse. Jätkame kindlasti Omnivaga koostööd, et pakiautomaadid jõuaksid lähiaastatel ka Linnamäele, Paliveresse, Martnasse ja Kullamaale," kommenteerib Lääne-Nigula vallavanem Aivar Riisalu.

 

Aja jooksul muutuvad inimeste ootused ja vajadused, lisandunud on uue võimalusena pakiautomaat ning väheneb postiasutuses kohapeal teenuste tarbimine. Tulenevalt sellest vaatasid Lääne-Nigula valla ning Omniva esindajad koostöös üle valla posti- ning pakiteenuste korralduse ning teenuste mahud.  Ajakohastamiseks on kavas sel sügisel posti- ja pakiteenustes muudatused.

 

Pakiautomaadid

Arvestades kasvavat nõudlust pakiautomaatide järele, otsustati ühiselt paigaldada uued pakiautomaadid Noarootsi ja Nõvale. Üksikasjad on veel täpsustamisel, kuid koostöös soovime automaadid  tööle saada suve jooksul. Pakke saadetakse aktiivselt ka Risti ja Taebla pakiautomaatide kaudu. Lääne-Nigula Vallavalitsuse soov on, et pakiautomaadid pannakse järk-järgult üles kõigisse valla kaheksasse keskusesse ning selles küsimuses arutelud ja koostöö Omnivaga jätkub.

 

Postiasutused

Alates 1. septembrist lõpetavad töö Pürksi postkontor ja Taebla, Risti, Nõva ning Rõude postipunktid. Tavapärast tööd jätkavad Linnamäe, Kullamaa ja Martna postipunktid. Postipunktides on võimalik saata ja vastu võtta pakke, teha makseid, osta postmarki ja tellida perioodikat. Edaspidi on samu postiteenuseid valla elanikel võimalik tellida koju või tööle personaalse kirjakandja abil. Pakke saab saata ja saada ka vallas asuvate pakiautomaatide kaudu. Piirkondadesse jääb kindlasti alles võimalus osta kirjamarke, edasimüügikohad täpsustuvad suve jooksul.

 

Kutsu personaalne kirjakandja endale koju!

Postiasutus ei pruugi olla vahetus läheduses, aga soovid saata või saada pakki? Vajad postmarki, ümbrikku või pakendit? Tasuda arveid või saata kirja? Kutsu selleks personaalne kirjakandja koju või tööle! See on tasuta kui elad postiasutustest või postipunktist kaugemal kui 5 km, lähemalt tulek maksab 5 eurot. Kehtivad täpselt samad hinnad kui postiasutuses ja maksad ainult ostetavate postiteenuste eest.

 

Personaalse kirjakandja tellimine on imelihtne!

Tellimiseks helista telefonil 661 6616 või kirjuta www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine. Märgi, mis teenust soovid ja aadress. Omniva klienditeenindaja võtab Sinuga ühendust ja lepib kokku teenindamise aja. Tellimus täidetakse üldjuhul järgmisel tööpäeval, aga mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul ajavahemikus kell 8-17.

 

Traditsiooniline kirjade saatmine väheneb

Valla 31-st kirjakastist saadetakse 21-s alla viie kirja kuus ja mõnes neist pole olnud mitmed viimased kuud ühtegi kirja. Vähese kasutatavuse tõttu on plaanis lähikuudel lõpetada (12 kirjakasti) Leediküla, Höbringi, Üdruma, Uugla, Linnamäel Oru hooldekodu, Aulepa, Hara, Seljaküla, Silla, Mõisaküla, Rannaküla ja Piirsalu kirjakastide tegevus. Kui lähedale ei jää postiasutust, siis ka siin on abiks personaalne kirjakandja, kelle abil saab kirjad teele saata kodust või töölt.

 

Postmarkide ja ümbrike edasimüüjate arv suureneb

Aktiivselt räägime läbi kohalike ettevõtete, näiteks kaupluste ja raamatukogudega postmarkide, postkaartide ja ümbrike edasimüümiseks. Soov on  suurendada toodete valikut ja kättesaadavust kõigis osavaldades. Omavalitsuse esindajatelt oleme saanud selleks vajalikku ja olulist infot ning loodame peagi teavitada uutest edasimüüjatest ja neid saab vaadata Omniva kodulehelt https://www.omniva.ee/abi/kaart.  Postmarke, ümbrikke, postkaarte jt tooteid saab osta ka Omniva e-poest.

 

Suve jooksul lisandub uut infot

Omniva jätkab koostööd valla ning kohalike ettevõtjatega ning suve jooksul saame anda juba täiendavat infot ja juhiseid, kuidas sügisest ümberkorraldatud postiteenust mugavalt kasutama hakata.

 

Omniva postiasutuste kanali juht Piret Heinmets