« Tagasi

MTÜ Kodukant Läänemaa valis uue juhatuse

Foto autor: Kai Kulbok

Kodukant Läänemaa uued juhatuse  liikmed (vasakult): Marko Toming, Elle Ljubomirov, Steve Truumets, Kadi Paaliste, Raina Jeeberg. Fotolt puuduvad Nele Sõber ja Rutt Veide.

 

14.09 toimunud üldkoosolekul valiti MTÜ Kodukant Läänemaale uus 7-liikmeline juhatus koosseisus Elle Ljubomirov, Kadi Paaliste, Marko Toming, Nele Sõber, Raina Jeeberg, Rutt Veide ja Steve Truumets.

 

Tegevjuht Liis Moori sõnul põhineb Kodukant Läänemaa tegevus kolme sektori partnerlusel, mistõttu jälgitakse avaliku-, mittetulundus- ja ettevõtlussektori esindajate tasakaalu ka juhatuse moodustamisel.

 

Uues juhatuses esindavad avalikku sektorit Kadi Paaliste ja Nele Sõber. Kadi Paaliste on alates 2022. aastast Lääne-Nigula Vallavalitsuse liige ja Oru osavallavanem, pikaajaline kogemus on Kadil ka mittetulundussektorist Oru Spordiklubi juhatuse liikme ja Linnamäe Arenguseltsi juhatajana. Nele Sõbra põhitöökoht on Keskkonnaametis projektjuhina. Lisaks on Nele MTÜ Terra Maritima juhatuse liige, mis edendab Matsalu piirkonna turismi ja omavahelist koostööd kohaliku omavalituse ning turismiettevõtjate vahel.

 

Mittetulundussektori esindajateks valiti Raina Jeeberg ja Rutt Veide. Raina Jeeberg on MTÜ Läänemaa Rannakalanduse Seltsi tegevjuht ning juhatuse liige MTÜ-s Lääne-Eesti Vabatahtlik Reservpäästerühm. Viimases toimetab ta nii vabatahtliku päästja kui  ka merepäästjana. Rutt Veide on üks Vormsi kohaliku kraami väärindamise eestvedajatest. Mittetulundusühingus Vormsi Kraam on ta olnud üks kogukonna õhtusöökide ja igakuise taluturu käivitajatest.

 

Ettevõtlussektorit esindavad Elle Ljubomirov, Marko Toming ja Steve Truumets. Elle Ljubomirov on Oru Kultuurisaal OÜ ja Lääne-Nigula Hooldekodud OÜ juhatuse liige. Elle on juhtinud mitmeid Oru piirkonna arendustegevusi sh Maali üürimaja ja Oru Kultuurisaali rajamist. Marko Toming on Kinnika OÜ, Vonhauer OÜ ja MTÜ Vanalinna juhatuse liige. Marko tegeleb Lihulas asuva Hr Aleksandri kokteili- ja õlletoa ning peatselt avatava Von Hauer kohviku majandamisega. MTÜ Vanalinna eesmärgiks on Virtsu kalasadama haldamine ja Virtsu linnuse konserveerimine. Steve Truumets omab töökogemust turismi- ja tehnoloogiasektoris, ta on olnud reisibüroo Booking.com Baltikumi juht ja Bolt Eesti juht. Lisaks põhitööle tegeleb Steve hetkel enda ettevõtte Rohetalu OÜ arendamisega, mille eesmärk on pakkuda taluelamusi lastele ja noortele.

 

Endine juhatuse esimees Merle Mäesalu tõdes, et lõppenud periood oli äärmiselt arendav ja vastutusrikas aeg tema elus ning tänas liikmeid selle võimaluse ja usalduse eest. „Otsustasin juhatusse enam mitte kandideerida vaid ühel põhjusel - üheksa aastat on piisavalt pikk aeg ühes organisatsioonis töötamiseks. Annan võimaluse uutele juhatuse liikmetele panustada. Mul on siiras rõõm, et meie tegevmeeskond on professionaalne, avatud, kaasav ning loov. Kodukant Läänemaa on heades kätes!", ütles Mäesalu.

 

Kodukant Läänemaa uue juhatuse volitused lõpevad 16.09.2026.

 

Liis Moor

Tegevjuht

 

MTÜ Kodukant Läänemaa

+ 372 5816 4888

liis.moor@kklm.ee

www.kklm.ee