« Tagasi

Kohtumine noortevolikogu liikmetega:“Noored, kuidas teil päriselt läheb?“

 

Fotol taga vasakult: Piret Loorits, Aileen Kuntsel, Martin Sinisaar, Solveig Edasi. Ees vasakult Pille-Riin Pruus, Helina Laht,Teele Tõnisson. Foto tegi Heidy Koch.

Täna, 13.septembril, toimus Martnas koosolek, kus osalesid Aileen Kuntsel (noortevolikogu esimees, Martna Põhikooli õpilane), Martin Sinisaar (noortevolikogu liige, Noarootsi Gümnaasiumi õpilane), Teele Tõnisson (Eesti Noorteühenduste Liit), Pille-Riin Pruus (Lääne-Nigula valla Noortekeskuste juhataja), Piret Loorits (noortevolikogu mentor, Linnamäe Noortekeskuse noorsootöötaja), Solveig Edasi (Lääne-Nigula valla haridusosakonna juhataja) ja Helina Laht (Lääne-Nigula valla turundus- ja kommunikatsioonispetsialist). Koosoleku alguses tervitas osalejaid Martna osavallavanem Karl Kalamees, kes tõi välja olulise mõtte, et tänapäeval on populaarsed noored, kes on silmapaistvad nii õppetöös kui ka aktiivsed kogukondlikes ettevõtmistes, olles seeläbi tõeliseks eeskujuks endast noorematele.

Fotol Martna osavallavanem Karl Kalamees. Foto tegi Helina Laht.

Koosolekul said noored rääkida, kuidas neil läinud on ja tõdeti, et esimese koosseisu töö on kulgenud kohati keeruliselt, samas on antud endast parim. Alustati filmiõhtuga, mis õnnestus suurepäraselt. Kevadballi korraldamine ei läinud nii nagu loodeti. Alguses puudus noortel ka mentor ja kahe aasta jooksul on mentoreid olnud lausa kuus. Sellest hoolimata ei ole noored alla andnud ja praeguse mentori Pireti abiga on hakanud asjad liikuma.

Noored on osalenud erinevates valla komisjonides, kuid transpordi korraldamine on osutunud keeruliseks, kuna komisjonid toimuvad  erinevates kohtades. Üheks eesmärgiks võeti, et peaks leidma viise, kuidas tagada, et ükski noor ei jääks transpordimure tõttu kokkusaamistest eemale. Proovime tulevikus leida lahendusi, et noortevolikogu saaks edukamalt toimida.

Alates homsest võtavad Aileen, Martin ja Piret eesmärgiks külastada Lääne-Nigula valla koole, et tutvustada noortevolikogu ja innustada uusi kandidaate.

Noortevolikogus on oluline ka, et igast piirkonnast oleks noor, kes saab kaasa rääkida olulistel teemadel.

Teele Tõnisson tutvustas ka Noorte Osaluse Fondi (NOF), mille kaudu saab taotleda toetust. Ta julgustas noortevolikogu tulevasi liikmeid planeerima meeskonnakoolitusi ning külastama teisi tegutsevaid noortevolikogusid.

Kohtumine oli täis asjalikke mõttevahetusi ja andis head sisendit edaspidiseks koostööks.

 

Soovime noortele edu, sest ees seisavad põnevad tegemised!