« Tagasi

Taebla saab esimese DPD pakiautomaadi

DPD pakiautomaatide võrk laieneb Lääne-Nigula valda. Taebla saab esimese DPD pakiautomaadi.

Üle-eestilise pakiautomaatide võrgustiku laiendamise projekti raames paigaldab DPD Eesti oktoobri viimastel päevadel Taeblasse oma esimese pakiautomaadi Taebla kaupluse juurde.

Viimase aasta jooksul on DPD üle Eesti juurde paigaldanud 101 uut pakiautomaati. Kuna aga nõudmine teenuse järele on jätkuvalt suur, siis lisatakse selle sügise jooksul veel 50 uut pakiautomaati ning laiendatakse ehk ehitatakse suuremaks 40 olemasolevat pakiautomaati. Sellega tõuseb DPD pakiautomaatide arv Eestis aasta lõpuks juba 257 pakiautomaadini.

„Pakiautomaatide asukohtade valikul jätkame oma poliitikat, et olla klientidele võimalikult lähedal. Seega hakkavad need olema elamupiirkondades ning väiksemates asulates üle Eesti, kus varem pakiautomaati isegi pole olnud," selgitas DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss. Uutest pakiautomaatidest üle poole saavad asukoha väljaspool suuremaid linnu. „Taeblale lähimad DPD pakiautomaadid on seni olnud Haapsalus."

Taebla pakiautomaati (Pargi 2) hakatakse paigaldama reedel, 29. oktoobril, kuid peale uue pakiautomaadi paigaldust läheb veel paar päeva aega süsteemide seadistamiseks enne kui automaadist pakke saab saatma ja vastu võtma hakata. Keskmiselt võtab ühe uue pakiautomaadi paigaldus kuni kolm tundi ning tööga saab hakkama kaks inimest. Uued DPD pakiautomaadid on tootja KEBA kõige uuem mudel.

Lisaks Eesti uutele pakiautomaatidele laiendatakse DPD võrgustikku ka Lätis ja Leedus. Sügisel paigaldatakse mõlemas riigis juurde samuti 50 pakiautomaati.

DPD tegevjuht lisas, et viiruse mõjul kasvas möödunud aastal pakisaadetiste maht DPD-s ligi miljoni paki võrra. Oluliselt kasvas ka eraklientide soov saada pakk kulleriga otse koju. Selliste tellimuste hulk tõusis üle poole võrra. Vägagi edukaks on osutunud DPD kontaktivaba toimetus, millega kliendil on võimalik saabuv pakk suunata endale sobivasse kohta. Kasvõi näiteks kodu terrassile, aiakärusse või aias oleva lillepoti kõrvale.

Kuigi DPD Eesti pakid on juba aastaid süsinikuneutraalsed, siis jätkatakse ka sellele aastal jõuliselt keskkonnaalaste projektidega. Kui aasta alguses jõudis DPD autoparki seitse täiselektrilist kaubikut, siis sellel sügisel lisandus selliseid sõidukeid veel kuus. Kaks neist elektrilistest kaubikutest hakkas tegutsema Tartus ning üks Viljandis.

DPD Eesti on siseriikliku ja rahvusvahelise kullerpostiteenuse osutamise turuliider, mis teenindab Eestis nii era- kui ärikliente ligi 260 kulleri ja üle 250 sõiduki (neist 13 on täiselektrilised kaubikud) abil ning annab lisaks tööd üle 170 inimesele. Aasta lõpuks omab DPD Eestis kokku 257 pakiautomaati. www.dpd.ee

 

* Pildil pakiautomaadi üles panemine Pärnus