« Tagasi

Lääne-Nigula Vallavalitsus kinnitas Nõva Kooli direktoriks Peeter Kallase

28. augustil toimunud istungil kuulas vallavalitsus ära haridusnõuniku ettekande konkursikomisjoni tööst ja pärast arutelu kinnitas üksmeelselt Nõva kooli direktoriks Peeter Kallase.

 
Nõva Kooli direktori leidmiseks on välja kuulutatud kaks konkurssi. Õppeaasta on algamas, kool vajab direktorit ja kauem enam valikutega viivitada ei saa. Valida tuleb teha nende kandidaatide hulgast, kes on kandideerinud ja komisjoni poolt üksmeelselt vallavalitsusele esitatud. Kahjuks ei ole Nõva kogukond ei kooli ega kohaliku arengu teemadel üksmeelel ja on nii neid kes ootavad direktorit väljast kui neid, kes kogukonnast.
 
Direktori kandidaadi puhul ei ole määrav tema elukoht- see ei olnud konkursi väljakuulutamisel seatud eelduseks ja ei saa olla asi iseeneses- vaid ikkagi sobivus direktoriks, juhtimiskogemus, kohalike olude hea tundmine, vastuvõetav palgasoov ning tahe kooli ees seisvaid probleeme lahendada ja kooli arendada. Peeter Kallas on Läänemaa aasta õpetaja 1998.a, Eestimaa aasta õpetaja 1999.a, Läänemaa aasta treener 1999.a 
 
Lähtudes eeltoodust nimetab vallavalitsus direktoriks Peeter Kallase. Katseaeg võimaluse hinnata Peeter Kallase motivatsiooni ja tahet kooli kogukonnakoolina arendada. 
 
Lääne-Nigula Vallavalitsuse visioon on arendada Nõva Kooli tugeva kogukonnakoolina ja seda tema tänases asukohas – Nõva koolimajas.
 
Usume, et uus direktor saavutab koolirahu ja hea koostöö koolitöötajate, lapsevanemate ning kogukonnaga.