« Tagasi

Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus annab teada, rakendatakse uut liikumisskeemi avalike liinide bussides

Alates 24.05.2021 muudab Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus oma haldusalas avalike liinide  bussidesse sisenemise ja väljumise liikumiskorraldust, eesmärgiga pakkuda sõitjatele mugavamat liikumist bussis ja kiiremaid ühendusi sihtpunktidega. Muudatus kehtib bussides, millel on vähemalt kaks sõitjate teenindusust. Tekib ringliiklus - sõitjad sisenevad esimesest ja väljuvad tagumisest uksest.

Liikumiskorralduse mõistmise lihtsustamiseks on bussides juhiskleebised:

Bussi sisenetakse esimesest uksest, kus asub kassaseade, et registreerida oma olemasolev sõiduõigus või soetada pilet selle puudumise korral. Sõiduõiguse olemasolul tuleb liikuda edasi ning leida endale sõidu ajaks istekoht ning kinnitada turvavöö.

Palume jätta juhi kabiini kõrval oleva ala kuni ukseni vabaks ning seista esimestest istmereast tagapool, et tagada juhile vaba vaateväli ohutuse tagamiseks.

Tagumist ust palun kasutada ainult väljumiseks, uksel on väljaspool punane suunav kleebis esiuksest sisenemiseks.

Tagumisest uksest on lubatud siseneda liikumisabivahendiga (näiteks: ratastool, rulaator, lapsevanker) sõitjatel, sealjuures tuleb sõiduõigus registreerida.

  

Bussist väljumiseks, andke sellest märku vajutades STOP nuppu ning liikuge peatuse lähenedes tagumise ukse juurde.

 

 

Juhiskleebiste paigaldamist alustatakse 13. maist järk-järgult, bussides milles on kleebised paigaldatud on uus liikumisskeem kohustuslik.


MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus
Roosikrantsi 12/1Tallinn

www.ytkpohja.ee