« Tagasi

Õpetajate tunnustamine

Õpetajate tunnustamine


Juba seitsmendat korda jagab Haridus- ja Teadusministeerium haridustöötajatele ja hariduse toetajatele tunnustust pidulikul galal "Eestimaa õpib ja tänab". Aasta õpetaja gala "Eestimaa õpib ja tänab" on haridusvaldkonna aasta tippsündmus, mille eesmärk on riiklikul tasemel tõsta esile haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kes panustavad noorte heasse käekäiku ning kelle töö on teistele eeskujuks.
Kandidaate saab esitada ministeeriumi veebilehel www.hm.ee/gala 11. märtsist kuni 18. aprillini kokku kolmeteistkümnes kategoorias. Auhinnafondi kogumaht on enam kui 155 000 eurot.
Sel aastal on üheks aasta õpetaja konkursi kategooriaks eelmisel aastal esimest korda toimunud aasta kooli konkurss, mille eesmärk on näidata kooli loovas ja lõbusas võtmes, kus tegutsetakse ühiselt ka õppetöö väliselt, hinnatakse koostööd ning kus valitsevad üksteist toetavad suhted. Eesti parim üldhariduskool selgub žürii ja rahvahääletuse tulemusel ning kuulutatakse välja 31. mail Terevisiooni erisaates. Konkursi kohta on rohkem infot SA Innove kodulehel.
Lääne maakond tunnustab lisaks „aastate õpetajat" 
Esildised koos ettepaneku põhjendustega esitatakse konkursikomisjonile 18. aprilliks 2019, elektrooniliselt aadressile kaja.ruutel@laanemaa.ee või posti teel (Posti 41a, Haapsalu linn, Haapsalu linn, Läänemaa 90507).