KÕIGE VÄRSKEMA INFO SEOSES KRIISIGA LEIATE VABARIIGI VALITSUSE KODULEHELT 

TERVISEALASE INFO JA SOOVITUSED LEIATE TERVISEAMETI KODULEHELT

 

ERIOLUKORRA JÄRGSED PIIRANGUD

 

KOOLID

Koolid korraldavad kohapealset õpet nii nagu see koolis on läbi arutatud ja kokku lepitud, täpsem info vanematele kooli stuudiumis või muu elektroonilise kanali kaudu.

 

LASTEAIAD

Lasteaiad töötavad esmaspäevast tavaolukorrale vastavalt, küll on jätkuvalt keelatud lasteaeda tuua vähimagi haigustunnusega last, samuti on jätkuvalt soovitus anda laps üle lasteaia uksel.
NB- tänavu on lasteaiad (va Noarootsi lasteaiarühm, kus suvel on remont) avatud terve suve.

Täpsema info väljastavad vanematele lastaiad.

https://www.laanenigula.ee/lasteaiad

 

MUUD ASUTUSED

 Vaba aja keskused ja noortekeskused avatakse, kuid siin palun oodata asutuste enda täpsemat infot - kuna siseruumides on 2+2 reegli järgimine keeruline, siis arvatavasti korraldatakse senisest rohkem erinevaid tegevusi õues.

 

RAAMATUKOGUD

Raamatukogudes taastub tavapärane töö (st ka võimalus kasutada lugemissaali).

https://www.laanenigula.ee/raamatukogud

 

AMETNIKUD

Vallavalitsuses on tagatud kodanike vastuvõtt vastuvõtuaegadel, kuid soovitus on võimalusel asjad ajada elektrooniliste kanalite kaudu või telefoni teel, kohale tuleku soovi korral leppida see eelnevalt telefoni teel kokku.

https://www.laanenigula.ee/ametnikud5
https://www.laanenigula.ee/teenused-ja-toimingud1

  •  Sotsiaalhoolekande osakond jätkab igapäevaste teenuste osutamist (koduhooldus, möödapääsmatu sotsiaaltransport, igapäevane abi jm), kuid seejuures vähendatakse miinimumini otsekontakte. Vajadusel palume suhelda otse piirkonna sotsiaaltöötajaga (telefoni või e-posti vahendusel).  Juubilarid, me pole Teid unustanud, aga õnnitlema tullakse pärast eriolukorra lõpetamist.

  • Vajadusel on olemas võimekus tagada karantiinis olevate isikute varustamine toiduainetega, kuid need olukorrad tuleb lahendada vastavalt nende tekkimisele pöördudes telefoni- või e-posti vahendusel piirkonna sotsiaaaltöötaja poole (telefoni või E-posti vahendusel). Koduhoolduse kliendid saavad oma teenused jätkuvalt tavapärase sotsiaaltöötaja vahendusel.  

  • Oleme avanud telefoni riskirühma kuuluvatele inimestele (vanemaealised, krooniliste haigustega isikud) hädavajaliku toidukauba või ravimite saamiseks. Telefon töötab 09:00-16.30. - 5302 3163. Levitage palun seda infot ka oma tutvusringkonnas.Toidu ja ravimite kojuvedu jätkuvad kuni 1. juunini.

PEREARSTID

Martna ja Kullamaa perearsti info 

 

UUS! LOODUSES LIIKUMINE. RMK soovitab looduses liikudes – väldi rahvarohkeid matkaradu ja hoia distantsi teiste liikujatega. Rahvarohkete radade kohta leiab infot Loodusega koos kodulehelt. Kui matkaraja juures asuvas parklas on üle kümne auto, tasub sõita edasi ja leida "RMK Loodusega koos" rakenduse või kodulehe abil järgmine, vähemkülastatud objekt. Küsida saab soovitusi ka RMK teabejuhtidelt metsapuhkuseks e-posti adressil loodusegakoos@rmk.ee