KÕIGE VÄRSKEMA INFO SEOSES ERIOLUKORRAGA LEIATE VABARIIGI VALITSUSE KODULEHELT 

 

ERIOLUKORRAST LÄÄNE-NIGULA VALLAS

 

KOOLID

Koolid on alates 16.03 (esmaspäevast) suletud. Õppetöö hakkab toimuma e-õppena, vastava info saavad õpilased ja lapsevanemad kooli vahendusel. Koolibussid alates esmaspäevast ei sõida.

 

LASTEAIAD

Lasteaedades jäävad alates 16.03 (esmaspäevast) avatuks vähemalt valverühmad. Tungiv soovitus on võimaluse korral lapsi lasteaeda mitte tuua, kuid mõistame, et mitte alati pole see võimalik. Lapsed, kes lasteaias ei käi on alates 16.03 kohatasust vabastatud.


a) Kõik vanemad, kes lapse lasteaeda toovad, täidavad kinnituslehe, et laps pole 2 nädala jooksul kokku puutunud välismaalt saabunud isikutega ega isikutega, kelle puhul võib kahtlustada nakatumist. Sama kehtib ka lasteaia töötajate kohta.

b) Töökorralduslikult tuleb võimalikult vältida otsekontakte vanematega, ei toimu arenguvestlusi jms.
c) Lasteaia direktoritel on vähimagi kahtluse korral õigus last mitte lasteaeda võtta.
d) Olukorra muutudes või uute asjaolude ilmnemisel võib lasteaia koheselt sulgeda.
Täpsema info väljastavad vanematele lastaiad.
https://www.laanenigula.ee/lasteaiad

 

MUUD ASUTUSED

Noortekeskused, vaba aja keskused, spordisaalid, kultuurimajad on suletud, ei toimu ringitegevust, trenne, beebikoole jne.

 

RAAMATUKOGUD

Raamatukogud jätkavad alates 16.03 tööd piiratud ulatuses. Võimalik on telefoni teel või elektroonselt ette teatades tellida ja ära tuua raamatuid ja sooritada muid hädavajalikke toimingud, kuid lugemissaalid on suletud ning raamatukogude uksed on lukus. Ristil, Orul, Taeblas ja Paliveres paigaldatakse lähiajal tagastuskastid.

https://www.laanenigula.ee/raamatukogud

 

AMETNIKUD

Valla ametnikud on alates 16.03 (esmaspäevast) kaugtööl ning nende kohtumiseks või asjaajamiseks palume kasutada telefoni või E-posti. Kasutage võimalusel E-teenuseid.

https://www.laanenigula.ee/ametnikud5
https://www.laanenigula.ee/teenused-ja-toimingud1

  •  Sotsiaalhoolekande osakond jätkab igapäevaste teenuste osutamist (koduhooldus, möödapääsmatu sotsiaaltransport, igapäevane abi jm), kuid seejuures vähendatakse miinimumini otsekontakte. Vajadusel palume suhelda otse piirkonna sotsiaaltöötajaga (telefoni või e-posti vahendusel).  Juubilarid, me pole Teid unustanud, aga õnnitlema tullakse pärast eriolukorra lõpetamist.

  • Vajadusel on olemas võimekus tagada karantiinis olevate isikute varustamine toiduainetega, kuid need olukorrad tuleb lahendada vastavalt nende tekkimisele pöördudes telefoni- või E-posti vahendusel piirkonna sotsiaaaltöötaja poole (telefoni või E-posti vahendusel). Koduhoolduse kliendid saavad oma teenused jätkuvalt tavapärase sotsiaaltöötaja vahendusel.

  • Oleme avanud telefoni riskirühma kuuluvatele inimestele (vanemaealised, krooniliste haigustega isikud) hädavajaliku toidukauba või ravimite saamiseks. Telefon töötab 09:00-16.30. - 5302 3163. Levitage palun seda infot ka oma tutvusringkonnas.

  • Noarootsi Osavallavalitsuse korraldusega 17.03.2020 nr 2-6.1/20-34 on seoses eriolukorraga keelatud kalapüük Österby sadama territooriumil alates 20. märtsist kuni 1. maini 2020.a.

  • Kogudustes on laulukoor ja piiblitunnid peatatud, täpsem info kodulehtedelt - Kullamaa kogudus, Lääne-Nigula kogudus.

PEREARSTID

Martna ja Kullamaa perearsti info 

 

UUS! LOODUSES LIIKUMINE. RMK soovitab looduses liikudes – väldi rahvarohkeid matkaradu ja hoia distantsi teiste liikujatega. Rahvarohkete radade kohta leiab infot Loodusega koos kodulehelt. Kui matkaraja juures asuvas parklas on üle kümne auto, tasub sõita edasi ja leida "RMK Loodusega koos" rakenduse või kodulehe abil järgmine, vähemkülastatud objekt. Küsida saab soovitusi ka RMK teabejuhtidelt metsapuhkuseks e-posti adressil loodusegakoos@rmk.ee

 

UUS! Eriolukorra täiendavad meetmed

 

Kooronajäätmed tuleb teistest eemal hoida!  Keskkonnaministeerium avaldas KKK-d, mis aitavad tuua selgust jäätmekorralduses eriolukorra ajal. On väga tähtis minimeerida nakkuse levikut jäätmete kaudu.

 

Valla ettevõtjad (OÜ Kalasaba, Wana Kooli Kohvik, Maiu Söögituba) pakuvad toidu koju toomise võimalust kõigile.