Lääne-Nigula valla tutvustus

 

Lääne-Nigula vald on 2013. aastal kolme väikevalla (Risti, Taebla ja Oru) liitumisel tekkinud uus vald.
 Meie kaunis ja mitmekesine loodus pakub vaateid Saunja mererannast ja Põhja-Läänemaa männimetsadest kuni Lääne-Eesti kõrgeima punktini Palivere Pikajalamäel ja romantilise Marimetsa rabani. Meie valda läbib 25 km ulatuses endist raudteetammi mööda kulgev Riisipere-Haapsalu tervisetee, mida mööda on soovi korral võimalik sõita rattaga Riisiperre rongi peale või Haapsallu merd ja kultuuri nautima. Võib olla kunagi sõidab seal
jälle ka rong. Paliveres aga asuvad Lääne-Eesti parimad suusarajad.

 

Kõik on lähedal...

Linlikuma eluviisi soovijad leiavad endale sobiva kodu Taebla, Palivere või Risti alevikus ja Linnamäe külas. Meie 34 küla pakuvad rohkelt võimalusi oma kodu rajamiseks nendele, kes soovivad rahu, vaikust ning väikest aiamaad maal.
 Igast meie valla punktist jõuab veerand tunniga lähima raamatukoguni, lasteaiani, koolini või valla teeninduskeskuseni. Maakonnakeskuseni jõuab samuti kiiremini kui Tallinna äärelinnast kesklinna. Ristilt, Paliverest ja Taeblast pääseb bussiga nii Tallinna kui Haapsalu vähemalt kord tunnis, aga tipptundidel ka tihedamini.

 

Koole ja lasteaedasid on vallas neli, igale piirkonnale oma. Need asuvad Taeblas, Orul, Ristil ja Paliveres. 

 

Logistiliselt hea asukoht

Lääne-Nigula vald asub logistiliselt heas asukohas, Tallinn-Ääsmäe-Haapsalu ja Risti-Virtsu riigimaanteede ääres. Valla suuremad ettevõtlus- ja tootmisalad asuvad Taebla alevikus (kaugus Tallinnast 86 km ja Haapsalust 13 km), Palivere alevikus (kaugus Tallinnast 77 ja Haapsalust 22 km), väiksemad ettevõtlus ja toomisalad Risti alevikus, Linnamäe külas, Nigula külas jm.

 

Valla suuremad tööandjad on AS Rannarootsi Lihatööstus, AS Linnamäe Lihatööstus, AS Cipax (plastmassitooted), AS Nordic Lumber (immutatud puidutooted), Mullo Transport (autotransport), OÜ Dinoxo (mööbel), AS Tradex (elektroonika), AS Lääne Risti (metallitooted), Läänemaa Veoautokeskus, põllumajandustootjad Nigulas, Piirsalus, Paliveres ja Kirimäel jm, lisaks paljud väike- ja mikroettevõtted.

 

Pindala – 507 km2

Elanike arv – 4136 (seisuga 01.01.2017)

Rohkem infot siit:
 

Suuremad asulad:            

Taebla 827
Palivere 667
Risti 535