Lemmikloomad

 

Taebla Vallavolikogu 31.03.2005 määrusega nr 45 on kehtestatud „Koerte ja kasside pidamise eeskirjad". 

Koerte registreerimine on kohustuslik. Koera number maksab 0,64 €. Kiibistatud koerad tuleb registreerida, aga numbrit ostma ei pea.

Taebla vallas elab 01.01.2012 seisuga 866 koera ja 1721 kassi. Koertest  7 % on kiibistatud. Kassidest on kiibistatud 0,5 %.

Lemmikloomadena peetakse veel hiiri, rotte hamstreid, küülikuid ja tšintšiljasi ehk villakhiiri. Eksootilisemad lemmikud on papagoid, kilpkonnad ning akvaariumi kalad.

Hulkuvate loomade püüdmise ja hoidmise osas teeb vallavalitsus koostööd MTÜ-ga Haapsalu Loomaabi (Tulbi põik 3, Haapsalu).

Hulkuvate loomade püüdmise ja hoidmisega seonduv tuleb enne looma püüdmist ja hoiule toimetamist kooskõlastada vallavalitsusega. Vastasel korral maksab püüdmise ja hoidmise kulud inimene, kes MTÜ Haapsalu Loomaabi teenuse tellis.

Lemmikloomade tohterdamisega tegeleb vallas  veterinaararst Kaja Lillemets  telefon 511 8942 (teostab ka lemmikloomade kiibistamist).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alates 05. maist 2014 töötab Piirsalu Vet.Punkt (OÜ Mõisaloomad).
Pakutakse loomaarsti teenuseid nii koduloomadele kui ka karjaloomadele.

Kontakt:
Ann Mari Anupõld, telefon 5903 1176, e-post: annmari_a(ät)hotmail.com

Piirsalu Vetpunkt koduleht