LÄÄNEMAA VÄRAV

 

Ristil, Lääne maakonna piiri läheduses – Läänemaa väravas, ehitatav turismiteeninduskeskus (edaspidi keskus) pakub möödasõitjatele, reisihuvilistele ja turismigruppidele bensiinijaama,               toitlustamise, konverentsiturismi, ööbimise ja turismiinfoga seotud teenuseid ning parklat autode, turismibusside ja veoautode hoidmiseks. Planeeritud valmimisaeg  2017.a.

Ideed toetab keskuse ehituskrundi unikaalne asukoht regiooni oluliste maanteede Ääsmäe-Risti-Haapsalu-Rohuküla (nr 9) ja Ääsmäe-Risti-Virtsu-Kuressaare (nr 10) ristumiskoha läheduses, kust avaneb unikaalne vaade Kuistlema rabamassiivile. Teadaolevatel andmetel Eestis ja tema lähiümbruses teine samalaadne asukoht puudub.

Keskuse põhilisteks teenusteks on planeeritud:

-       külastajate individuaalne ja grupiviisiline toitlustamine nii kiiremat tüüpi toitlustuskohas (kohvik, bistroo vms) kui ka à la carte saalis, kus toimub toitlustamine vastava menüü järgi üksikutele külastajatele ja väiksematele gruppidele. Ruumide planeering lubab toitlustada 20–30 inimest korraga nn bistroo saalis ja bussitäie (kuni 60 inimest) gruppide toitlustamiseks mõeldud ruumiosas;

-       mehitatud ööpäevaringselt avatud bensiinijaam koos esmatarbekaupade poe ja kiirtoitlustusega;

-       keskmise või odavama ööbimishinnaga ca 10 voodikohaga majutus;

-       büroo- ja äripindade rentimise teenus (ca 500 m2);

-       (turismi) infoteenused, mis varustavad teelise reisiks vajaliku informatsiooniga (kokkuleppel ja koostöös omavalitsuste ja reisikorraldajatega ka Läänemaa ja Lääne-Eesti saared) ning giidiga;

-       ligipääs Internetile, tagatud Inetrneti kioski(te) ja WiFi kasutamise võimaluste kaudu;

-       pesemis- ja hügieenivõimalused (WC, dush, beebituba);

-       sõidu- ja veoautode ning reisibusside parkla;

-       autokaravanide parkla;

-       piiratud ala lemmikloomade jalutusväljaku tarvis.

Klientidele pakub keskus huvi eelkõige oma hästivalitud asukoha tõttu, sest paikneb reisihuvilisele nn loogilises peatuses, olles Tallinnast, Virtsust, Roomasaarest, Haapsalust, Rohukülast ja Kärdlast ca 1–2 tunnise reisi kaugusel.

Keskuses pakutavad teenused on mõeldud nii kõigile üksi või grupiviisiliselt reisivatele kui ka lähipiirkonna inimestele. Aastas sõidab mööda Lääne-Värava asukohast 1 miljon autot ja 2 miljonit inimest.