« Tagasi

Teeme Ära talgupäev 2017

Kõik inimesed, organisatsioonid ja asutused saavad alates 15. märtsist oma talguid üles märkida talguveebis, et kutsuda eestimaalasi osalema maikuu esimesel laupäeval, 6. mail peetaval talgupäeval. Saadame teile info tänavuse Teeme Ära talgupäeva plaanide ja kaasalöömise võimaluste kohta.

Nagu juba tavaks, saab iga talgukorraldaja ise otsustada, millised tööd ja tegemised talgupäeval ühiselt ette võetakse. Ent mõned võimalikud talguteemad pakume taas välja ka Teeme Ära meeskonna poolt. Need võtab tänavu kokku märksõna valmistumine: valmistumine Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks, valmistumine noorte laulu- ja tantsupeoks ning valmistumine looduse vingerpussideks, mis kliimamuutusega Eestimaadki üha sagedamini puudutavad.

Eraldi tahame teid kutsuda ühinema algatusega, mida veame koostöös XII noorte laulu- ja tantsupeo meeskonnaga. Kutsume ühiselt üles kõiki noori koos õpetajate, juhendajate ja vanematega korrastama oma kodukandi väikesed ja suured laululavad ning tantsuplatsid, et väärtustada seeläbi meie laulu- ja tantsutraditsioone ning aidata ühtlasi ette valmistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamist igas paigas üle Eestimaa.

Kui ka teie kandis on laulu- või tantsuplatse, kus ühiselt võiks käed külge panna (teha kevad­koristust, värskendada pinke, prügikaste vms), siis on hea võimalus tänavuse talgukevade raames teha koostööd koolide ning laulu- ja tantsurahvaga.

Ent nagu ikka, on omavalitsused väga oodatud talgupäeval ka muul moel kaasa lööma. Võib korraldada ise talguid või olla nõu ja infoga abiks kohalike talgute eestvedajaile. Üha enam omavalitsusi on leidnud võimaluse toetada ettevõtmisi talgusupiga, prügikonteineriga, liivakoormaga laste mänguväljakule või muu tarvilikuga. Talgujuhtidele võivad marjaks kuluda viited asjakohastele õigusaktidele, kooskõlastust või infot andvatele riigiasutustele või soovitused koostööks kohalike ettevõtjatega. Mida parem on kontakt ja koostöö kohalike elanike, organisatsioonide, ettevõtjate ja omavalitsuse vahel, seda rohkem saab tehtud!

Kui teil on oma vallas või linnas talgute korraldajatele abipakkumisi, palume anda sellest teada aadressil info@teemeara.ee ning me lisame info Teeme Ära kodulehele, et see talgujuhtidele kergesti leitav oleks.

Soovitame ka omavalitsuste poolt korraldatavad kevadised heakorra- või muud talgud Teeme Ära lehele kirja panna. See on heaks täiendavaks infokanaliks elanike teavitamisel ning ühtlasi olete seeläbi esindatud üle-eestilisel talgukaardil. Kirjapanekuks tuleb täita lihtne veebivorm. Seejuures saate ise valida, kas soovite, et talguliste registreerimine toimub Teeme Ära lehe kaudu või märkida, et talgulised on juba olemas. Kui 6. mai mingil põhjusel talgute päevaks ei sobi, siis oodatud on ka talgupäeva eelsel ja järgsel nädalal toimuvad ettevõtmised.

Teeme Ära talgupäeva eesmärk on edendada kodanike aktiivset eluhoiakut ja tugevdada kohalikke kogukondi, suurendades aasta-aastalt inimeste harjumust ise oma elukeskkonna heaks ühiselt käed külge panna.

Kogu info ja abimaterjalid on veebilehel. Igas maakonnas tegutseb vabatahtlik talgupäeva koordinaator, kelle kontaktid leiab samuti Teeme Ära kodulehelt.